نشانه های پوست ناسالم

نشانه های پوست ناسالم

نشانه های پوست ناسالم؛همه افراد دوست دارند که پوست سالم داشته باشند.پوستی صاف و درخشنده و همینطور شاداب،اما نشانه های پوست ناسالم دقیقا چیست؟هیدراته بودن و مرطوب بودن و همینطور انعطاف پذیری پوست از نشانه های اصلی سلامت پوست هستند.
زمانی که شما علت آسیب وارده شد به پوست خود را پیدا کنید راحت تر می توانید از آن جلوگیری کنید.

نکاتی نگران کننده درباره پوست

تغییر فصل،رژیم غذایی،حال روحی نامناسب،تغییر روتین پوستی و چرخه های هورمونی همه و همه می توانند سبب تغییراتی در ظاهر پوست شما شوند،که تقریبا این تغییرات طبیعی هستند.ولی اگر شما به طور مداوم تغییر رنگ و بافت در پوست خود حس می کنید باید بیشتر به پوست خود رسیدگی و توجه کنید.شما باید دقبقا بدانید که به چه چیز هایی حساسیت دارید چه چیز هایی سبب خارش یا سوزش پوست شما می شوند، زیرا که برخی از این تغییرات پوستی می تواندد علائم بیماری باشند.
پوست آیینه بدن و روح شماست،هر تغییری که در سلامتی بدن و روان شما ایجاد شود از طریق پوستتان منعکس می شود.پس نسبت به تغییرات خاص پوستی خود بی تفاوت نیاشید.

نشانه های پوست ناسالم

عوامل محیطی،سبک زندگی و عادت های شما می توانند پوست سالم شما را تبدیل به یک پوست ناسالم کنند.شما باید پوست خود را بشناسید و تمام تغییرات آن را شناسایی کنید.

آکنه و پوست ناسالم

آکنه یکی از نشانه های پوست ناسالم است و علت های مختلفی مانند تغییرات هورمونی یا التهاب داشته باشد.البته گاها افراد به طور ژنتیکی دچار آکنه و جوش های پوستی می شوند.تغییرات ناگهانی پوست بسیار مهم هستند و شما باید توجه ویژه ای به آن ها داشته باشید.شما می توانید با مشاوره با یک پزشک متخصص پوست یک روتین پوستی مناسب برای خود در نظر بگیرید و آکنه و جوش های خود را کاهش دهید و آن ها را مدیریت کنید.

آکنه و پوست ناسالم

بافت ناهموار پوست

بافت ناهموار از قابل توجه ترین علت های پوست ناسالم است.این عامل می تواند در قالب تغییر رنگ پوست و بافت ناهوار پوست صورت ظاهر شود.در صورتی که شما به صورت مکرر در معرض نور خورشید قرار گیرید اشعه مضر فرابنفش می تواند بافت پوست صورت شما را ناهموار کند.البته ذره های آلودگی هوا نیز می توانند جذب پوست صورت شوند و سبب لکه های تیره و بافت کدر و ضخیم پوست شوند.

پوست خشک و خارش دار

اگر شما به روی پوست صورت خود احساس کشش ،خشکی یا خارش شدید می کنید،شما دارای یک پوست ناسالم و آسیب دیده هستید.این حالات پوستی نشان دهنده خشکی و کم آبی در پوست شما هستند که در مرحله بعد تبدیل به پوست پوست شدن یا ترک خوردن پوست صورت شما نیز می شوند.خارش پوست می تواند علت های دیگری مانند حساسیت ،گرما پسوریازیس یا درماتیت تماسی باشند.اگر خشکی و خارش پوست کنترل و مدیریت نشود می تواند به مشکل های پوستی جدی ختم شود.

پوست خشک و خارش دار

پوست بیش از حد چرب

پوست صورت به طور طبیعی چربی تولید می کند،اما تولید چربی بیش از حد می تواند باعث شود تا منافذ پوستصورت شما مسدود شود و در انتها سبب کدری پوست شما شود. هورمون، ژنتیک، استرس و رطوبت کم می‌توانند در تولید بیش از حد چربی نقش داشته باشند.چربی بیش از حد پوست با روتین پوستی تغییر عادات همیشگی رفع نمی شود و بهتر آن است که شما با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

برنزه کردن پوست

سولاریوم و در معرض نور آفتاب قرار گرفتن بدون مراقبت های درست ،به پوست شما آسیب های جدی می رساند.در معرض آفتاب قرار گرفتن می تواند باعث پیری زودرس،چین وچروک وخطوط ریز و لکه های تیره رنگ شود.

برنزه کردن پوست

لکه های تاریک

یکی از همه گیر ترین مشکلات پوستی،لکه های پوستی است که افراد زیادی را درگیر کرده است.که این لکه می توانند به خاطر در معرض نور آفتاب قرار گرفتن،عوارض جوانبی داروها یا تغییرات هورمونی باشند.نواحی رنگدانه دار می توانند شامل کک و مک باشند و این لکه های می توانند تیره یا روشن ،بزرگ یا کوچک بر روی پوست شما ظاهر شوند.

چرا پوست سلامتی خود را از دست میدهد؟

  • تغذیه نامناسب
  • دهیدراته بودن بدن
  • در معرض نور آفتاب قرار گرفتن
  • کمبود خواب
  • مصرف سیگار،الکل
  • ژنتیک
  • تفییرات هورمونی
  • داروهای مصرفی

نشانه های پوست ناسالم

مراقبت از پوست یک سرمایه گذاری بلند مدت است و شما موظف هستید که از پوست خود مراقبت کنید و به آن برسید.
پوست خود را از درون به بیرون تقوییت کنید و از روتین های با کیفیت استفاده کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

ویروس HPV پاپیلومای انسانی

ویروس HPV پاپیلومای انسانی

روتین مراقبت از پوست آقایان

روتین مراقبت از پوست آقایان

رایج ترین بیماری های پوستی

رایج ترین بیماری های پوستی

تماس با ما: