از بین بردن تتو(آیا می‌خواهید تتوها خود را از بین ببرید؟)

از بین بردن تتو

از بین بردن تتو؛ اما اگر می خواهید خالکوبی خود را از بین ببرید چه؟ شما تنها نیستید – در واقع، 17٪ از مردم به حذف خالکوبی فکر کرده اند. سال ها پیش آنها امید چندانی به انجام این کار نداشتند. اما فناوری امروزی به اکثر مردم اجازه می‌دهد تا با تتو های خود خداحافظی کنند. پیشرفت های انقلابی در فناوری لیزر می تواند خالکوبی ها را با کمی درد و تلاش پاک کند. حتی سرسخت‌ترین خالکوبی‌ها نیز با جدیدترین نوآوری‌ها در فناوری لیزر ناپدید می‌شوند و این اشتباه ناخوشایند چیزی جز خاطره باقی نمی‌گذارد.

حذف خالکوبی با لیزر با هدف قرار دادن رنگدانه ها در درم پوست، لایه پوست بین اپیدرم وبافت های زیر جلدی پرتوهای نوری که توسط لیزر تابش می شود توسط رنگدانه های خالکوبی جذب می شوند و سپس تکه تکه می شوند. سپس بدن قطعات رنگدانه را جذب و از بین می برد.

در مقایسه با روش‌های سنتی‌تر حذف خالکوبی (لایه‌برداری شیمیایی، برداشتن و درم ابریژن)، حذف تاتو با لیزر بی‌خطر، مؤثر و نسبتاً ملایم است. روش های دیگر می توانند به طور دائمی به پوست آسیب برسانند و پوست را تحریک کنند و تا حد زیادی بی اثر هستند

زیرا نمی توانند به لایه های عمیق تر پوست نفوذ کنند. فقط فناوری لیزر می تواند حتی سرسخت ترین رنگدانه های تاتو را با خیال راحت پاک کند.

از آنجایی که هر خالکوبی منحصر به فرد است، تکنیک های پاک کردن – از جمله نوع لیزر مورد استفاده – باید متناسب با نیازهای خاص شما باشد. پاک کردن برخی از خالکوبی ها دشوارتر از سایرین است.

در مورد خالکوبی شما چطور؟

خالکوبی شما در زیر پرتو لیزر چگونه خواهد بود؟ به عوامل متعددی بستگی دارد.

از بین بردن تتو

جوهر خالکوبی

خالکوبی سیاه راحت ترین پاک کردن است زیرا لیزر قادر است رنگدانه سیاه را با دقت بیشتری هدف قرار دهد. بسته به آماتور یا حرفه ای بودن خالکوبی ها، پاک کردن رنگ های دیگر مانند قرمز، نارنجی و زرد دشوارتر می شود. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه تضاد بین رنگ رنگدانه خالکوبی و پوست شما بیشتر باشد، نتیجه بهتری خواهید داشت.

اندازه خالکوبی برای از بین بردن تتو

هر چه خالکوبی بزرگتر باشد، پاک کردن آن بیشتر طول می کشد. سخت ترین حذف چیست؟ خالکوبی های چند رنگ بزرگ به ویژه دشوار هستند زیرا باید از چندین نوع لیزر مختلف برای شکستن رنگدانه های مختلف جوهر استفاده شود. برای برداشتن یک تتو سیاه و سفید کوچک و ساده حداقل به پنج جلسه درمان نیاز است و تاتوهای بزرگتر و پیچیده تر ممکن است به ده جلسه یا بیشتر نیاز داشته باشند. همچنین بین هر جلسه لیزر درمانی یک دوره انتظار شش تا هشت هفته ای وجود دارد تا پوست شما بهبود یابد، بنابراین اگر می خواهید خالکوبی شما فوراً از بین برود، این اتفاق نمی افتد.

خالکوبی های قدیمی یا خال کوبی های جدید

خالکوبی های قدیمی معمولا با لیزر نسبت به تاتوهای جدیدتر راحت تر محو می شوند. به عنوان مثال، یک خالکوبی سیاه که ده سال از عمر آن می گذرد ممکن است یک یا دو درمان کمتر از یک خالکوبی سیاه یک ساله داشته باشد. چرا؟ زیرا بدن در طول سال‌ها مقداری از رنگدانه خالکوبی را جذب کرده و محو شدن آن را آسان‌تر می‌کند.

محو شدن عموماً برای خالکوبی هایی که دورتر از بازو یا پا قرار دارند کندتر است. این خالکوبی ها اغلب به جلسات لیزر درمانی بیشتری نیاز دارند و ممکن است در بین جلسات درمان کندتر را نشان دهند. خالکوبی های واقع در پشت راحت ترین درمان هستند. به عنوان یک قاعده کلی، خالکوبی‌هایی که نزدیک‌تر به قلب قرار دارند، راحت‌تر درمان می‌شوند، زیرا گردش خون خوبی دارند و سرعت بهبودی سریعی دارند.

از بین بردن تتو

تتو های حرفه ای در مقابل تاتوهای آماتور

خالکوبی های آماتور معمولا راحت تر از تتو های حرفه ای پاک می شوند. آنها معمولاً جوهر کمتری در اعماق مختلف رسوب می‌کنند و بنابراین به درمان‌های کمتری نیاز دارند. موارد استثنا زمانی اتفاق می‌افتد که جوهر عمیق زیر پوست باشد یا جای زخم وجود داشته باشد. از طرف دیگر، خالکوبی های حرفه ای دارای جوهر یکنواخت تری در عمق ثابت هستند. بیشتر جوهر بیشتر از خالکوبی های آماتور در عمق پوست قرار دارد و جوهر بیشتری استفاده می شود. خالکوبی های حرفه ای اغلب شامل رنگ هایی هستند که پاک کردن آنها نیز دشوار است.

رنگ پوست

پوست متوسط یا روشن و تتو های تیره معمولاً بهترین پاسخ را به درمان می دهند. چرا؟ زیرا لیزر می تواند جوهر را به صورت انتخابی هدف قرار دهد. با این حال، اگر پوست تیره‌تری دارید، ناامید نشوید. پاک کردن خالکوبی با لیزر هنوز ادامه دارد

برای افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است، اما پزشک شما باید از لیزر با طول موج های خاص برای به حداقل رساندن عوارض احتمالی استفاده کند. اگر تتو شما بزرگ، چند رنگ یا چند لایه است، یا اگر پوست تیره تری دارید، نگران نباشید. خبر خوب این است که فناوری حذف خالکوبی با لیزر همچنان در حال بهبود است.

قبل از جلسه حذف خالکوبی با لیزر، مشاور شما تعیین می کند که از چه نوع لیزری استفاده کنید و به چند روش درمانی نیاز دارید. تعداد درمان های مورد نیاز بر اساس سن، اندازه، نوع و عمق رنگدانه تاتو است. قبل از تعیین یک برنامه درمانی مناسب، مشاور ابتدا لیزر را روی پوست شما آزمایش می کند تا ببیند چگونه واکنش نشان می دهد.

بنابراین در طول درمان پاک کردن تاتو با لیزر چه اتفاقی می‌افتد؟ قبل از شروع جلسه، می‌توانید از کرم بی‌حس کننده موضعی استفاده کنید و به همراه یک دستگاه خنک‌کننده، لباس محافظ چشمی به شما داده می‌شود. سپس مشاور لیزر به آرامی یک دست را روی پوست شما قرار می دهد و پالس های لیزر را به رنگدانه خالکوبی می رساند. با هر پالس لیزر، اکثر مردم احساسی شبیه به ضربه زدن باند لاستیکی روی پوست خود را تجربه می کنند. مقدار پالس های لیزر به اندازه خالکوبی بستگی دارد، اما بیشتر جلسات درمانی فقط چند دقیقه طول می کشد.

از بین بردن تتو

خالکوبی های خود را از بین ببرید

چاره دیگری وجود ندارد، واقعا پاک کردن خالکوبی با لیزر تنها روش ایمن و موثر برای پاک کردن تاتوهای ناخواسته است. پس از یک سری درمان های موفق لیزری، اکثر تتو ها تقریباً از بین رفته اند. با این حال، به خاطر داشته باشید که سرعت ناپدید شدن خالکوبی شما به رنگدانه های رنگ، عمق و سن آن بستگی دارد.

از بین بردن تتو

خب در این مقاله سعی کردیم به شما در مورد از بین بردن تتو صحبت کنیم و شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دکتر کربلائیان در ارتباط باشید.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سم زدایی پوست

سم زدایی پوست

نشانه های پوست ناسالم

نشانه های پوست ناسالم

لک های سیاه

علت بوجود آمدن لک های سیاه و راه درمان آن

تماس با ما: